به نام خدا
عرض سلام


توضیح: دوستی نامه آخر کروبی به هیئت سه نفره را فرستاد. من برایش نوشتم:
«
شما دقیقا در پی اثبات چه چیزی هستید؟ می خواهید بگوئید زندان های این كشور با دستور از بالا به منظور ادب كردن تظاهر كنندگان اقدام به تجاوز جنسی به زندانیان كرده اند؟
یا می خواهید بگوئید مثلا نظام نمی خواهد به این مسائل رسیدگی كند؟  یا مثلا می خواهید بگوئید بسیجی ها افراد دروغ گویی هستند كه پشت این ظاهر مذهبی اشان هیولاهایی هست كه به راحتی به مردم تجاوز می كند و حرفی هم بیرون درز نمی كند؟ همه یشان هم دروغ گو هستند و فقط بعضی ها كه به قول شما درون زندان هستند راستگو هستند؟ اصلا نمی فهمم امام خمینی برای چی طرفداری این بسیجی ها را می كرد. خودش هم آدم مشكل داری بود!! نه؟! نمی دانم ظرف این مدت چه بلایی سر بسیج آمده؟ واقعا سؤال دارم محمد امین! شما كه می گویی بسیج الان با بسیج آن موقع فرق دارد می شود بگویی چه فرقی دارد؟»

یک دوست دیگری برایم نوشت که دلیلش این است که جنایاتی صورت گرفته و نظام نمی خواهد بررسی کند چون رسوا می شود و باز نوشتم:

«آره این بسیجی های الان یک سری آدم خون ریز هستند که در پی کسب قدرت از هیچ تجاوزی ابا ندارند. همین ها بودند که بی خودی هشت سال جلوی صدام ایستادند! همین ها بوده اند که بی خودی به حرف این رهبر جنایت کارشان گوش می دهند. اصلا قرآن خواندن و هیئت رفتن و اردوی جهادی رفتن و مردمی بودن و عدالت طلب بودنشان هم همه اش کشک است. بی خودی می روند در این روستاها مدرسه می سازند. بی خودی می روند جلوی سفارت انگلیس تحصن می کنند که چرا از حمله اسرائیل حمایت می کند. بله این ها همه یشان دروغ گو هستند. فقط آمده اند از این حرف های خوشگل بزنند مردم را گول بزنند. این همیشه با وضو بودنشان، این ظاهر مردمیشان، این رفتنشان، این گوشت نخوردنشان، این ساده زیستیشان، این عزتمداریشان، این مقابله بیهوده سی ساله یشان با اسرائیل، این شاخ و شونه هایشان برای امریکا، این به اصطلاح اسلام گراییشان، این دم زدنشان از خط امام، این دم زدنشان از علی و عدالت علی و خلاصه همه چیزشان دروغ است.
الحق و الانصاف عجب دروغ گوهای ماهری هستند. البته خودمانیم درست قواعد دروغ گویی را نمی دانند. نمی دانم چرا نمی آیند مثل این حکومت های دیکتاتوری دنیا با همه ارتباط خوب داشته باشند. مگر این عربستان چه اش است، ببین با همه رابطه اش خوب است! با اسرائیل، امریکا، روسیه، چین و ... این ها حتی عقل همینش را هم ندارند. خلاصه کارهایشان به دروغ گوهای دیگر تاریخ نرفته ولی دروغ گو هستند.
این ها بودند که زن و بچه های بیگناه مردم را در خیابان ها مورد ضرب و شتم قرار دادند. وگرنه مگر کسی در این مملکت شلوغ کرده بود؟ مگر کسی به جایی حمله کرده بود؟! مگر این ها نبودند که تقلب کردند؟ اصلا نفهمیدیم که چه طوری در این انتخاباتی که این ها ترتیب داده بودند شرکت کردیم؟! همین وزارت کشور و شورای نگهبان و رئیس جمهور و رهبریشان مگر نبودند که داشتند انتخابات برگزار می کردند؟ از اولش هم نباید شرکت می کردیم.»

درود بر این تحلیل های عمیق! فقط همین را می توانم بگویم: درووووود ... !!!
واقعا ما چه دروغ گوهای ماهری هستیم و خودمان نمی دانیم! نه؟!
خدا همه ما را به راه راست هدایت کند ...


چند مطلب مهم
  1. در این جا باید تبیین دقیقی از موضعم نسبت به دکتر احمدی نژاد ارائه بدهم تا برداشت طرفداری شخصی نشود. دکتر احمدی نژاد حقیقتا (و البته متاسفانه) به افرادی مانند کردان و رحیمی اعتقاد دارد. در نامه به کردان هم از او به عنوان دکتر نام نبرد و علنا اعلام کرد که این مدرک ها را قبول ندارد و این را ملاک عملش نمی داند.
آقای خامنه ای از ملت ایران خواستند بزرگوارانه از این طور مسائل به خاطر خوبی های موجود بگذرند. کاری که آقای احمدی نژاد سر مساله مشایی کرد را نیز زیاده روی در انجام وظیفه دانستند.
خلاصه تحلیل رفتارهای آقای احمدی نژاد کار مشکلی است ولی آن چه مشخص است ایشان خصوصیات خوبی دارند که واقعا قابل دفاع است. خدا ایشان را هم به راه راست هدایت کند.
  1. لازم است به انحراف فکری آقای مشایی اشاره کنم. ایشان فکر می کند که شریعت جزئی غیر جدی از دین اسلام است. دین اسلام هم یک سری آرمان ها دارد که باید برآورده شود.
در حقیقت این عهد افرادی هستند که به دلیل توده گرایی و نزدیک دیدن ظهور حضرت حجت و در عین حال آماده ندیدن اوضاع برای مسلمان شدن ناگهانی تمام ملل جهان شریعت گریز شده اند. طوری که می گویند اسلام چیز خوبی است ولی دوره اش تمام شده. مراجع تقلید از آن جایی که محلی برای تبیین شریعت هستند هیچ جایگاهی پیدا نمی کنند. آقای مشایی در اظهار نظری جالب گفته بود که حجاب باید برای توریست ها اجباری نباشد! همچنین از دوستی با مردم اسرائیل به صورتی مصرانه حرف زده بود. طوری که عذرخواهی هم نکرد. آقای احمدی نژاد از اولش هم با طرح برخورد با بدحجابی (امنیت اجتماعی) مخالف بود. در ظاهرا این طرح مؤید رهبری بوده است. نبود دید فرهنگی در دولت نهم به مسائلی مانند قرآن، نماز و مسائل مخصوص اسلام نیز چیزی است که این ادعا را تقویت می کند. خود آقای احمدی نژاد نیز این طور فکر می کند و روی آن پافشاری دارد. قبلا هم از آقای مشایی به عنوان یک اسلام شناس برجسته نام برده بود که باز مؤید این مساله است. به نظر می رسد اطاعت آقای احمدی نژاد از آقای خامنه ای به این دلیل است که ایشان را سید خراسانی(!) می داند و گرنه ولایت فقیه نمی تواند نزد ایشان چندان فصل الخطاب باشد. مگر بعد از ظهور حضرت حجت علیه السلام.
راستی برخورد بسیار سرد احمدی نژاد را با سفیر انگلیس دیدید؟ خیلی با حال بود. دستش درد نکند:

  1. متاهل ها خیلی نیاز به دعا دارند. دعا کنید واقعا اهلیت پیدا کنیم و فقط اسم متاهل را همراه نکشیم. عاشقی هم دنیایی داردها. اگر نشده اید حتما تست کنید! البته خنک بنوشید!
یا علی