به نام خدا
سلام
این مصاحبه با داریوش سجادی را گویانیوز منتشر کرده که دوست عزیزم سید احسان قائم مقامی آن را برای من فرستاده اند. گویانیوز را که می شناسید، از ضد انقلابی های خیلی خیلی سابقه دار است. شاید داریوش سجودی را نشاسید. او هم یک اصلاح طلب نسبتا سابقه دار است. دلیل انتشار مصاحبه در گویانیوز هم احتمالا همین بزرگ کردن اوست.
داریوش سجودی بعضا و واقعا حرف های جالبی در این مصاحبه زده است. توصیه می کنم همه مصاحبه را بخوانید. نکات جالب تاریخی هم دارد. به بعضی نکات مهم مصاحبه اشاره می کنم:
 • رهبران جنبش سبز فاقد حداقل های پذیرفته شده برای رهبری یک جنبش هستند.
 • من با اتکای بر ادله و تحلیل معتقدم جنبش موسوم به جنبش سبز تحقیقاً به انتها رسیده تاریخ انقضای آن را هم در راهپیمائی روز قدس می دانم آن چیزی که در حال حاضر بنام جنبش سبز در ایران موجوده اسمی از جنبش است و ماهیتی متفاوت با آنی دارد که بود
 • مارکسیستها، توده ای ها، چریکهای فدایی خلق آمدند، کیانوری (رئیس حزب توده ایران و کمونیست طرفدار روسیه) یکی از طرفدارای سرسخت ولایت فقیه شده بود (!!!!!) مکتوب است و صراحتاً این را چاپ می کردند.
 • من اعتقاد دارم جنبش (سبز) اول از همه چوب دروغ (گویی اش) را می خورد:
  • (احمدی نژاد) خس و خاشاک نگفت؛ همین جا می خواهم بگویم این اولین دروغ جنبش بود. عین جمله آقای احمدی نژاد این بود: « پیروز انتخابات ۴۰ میلیون شهروندی بودند که در انتخابات شرکت کردند حال یکسری خس و خاشاک این گوشه ها سرو صدا می کنند را نباید خیلی توجه کرد»؛ ... آنجا دیگر شیطنت است که این خس و خاشاک را به طرفدارای موسوی نسبت بدهیم.
  • سوال اول من این است که چه شد آن اکثریت میلیونی که ناگهان بعد از خطبه های نماز جمعه آقای خامنه ای آب شده و ناپدید شدند؟
  • من همین سوال را از جنبش سبز می کنم «۲۴ میلیون شما کو؟» مگر نمی گفتید « اگر تقلب بشه ایران قیامت می شه؟» پس چرا ایران قیامت نشد و اوج اعتراضات صرفاً محدود به تهران و آن هم در بدنه مرکزی و شمالی شهر تهران ماند؟
  • پرسش: من با شما موافق نیستم که الزاماً همه نود و نه درصد با تکیه بر آرمانهای قیام عاشورا شعار «یا حسین میر حسین» می دهند.
   پاسخ:
   خوب پس این هم یک دروغ دیگر جنبش!
  • اما اکنون چه اتفاقی افتاده که ایت الله منتظری فتوای تفصیلی جائریت اقای خامنه ای را صادر می کند اما آب از آب تکان نمی خورد؟ چونکه آن بدنه ی معترض که در کف خیابانهای تهرانند اهل فتوا نیستد که خود را معطل فتوا کرده باشد تا تکلیف خود را با حکومت روشن کند، اینها نه وجوهات داده اند نه نمازخوانده اند بنابراین روحانیت شیعه مگر دیوانه است که نفوذ کلامی که در اقشار مذهبی دارد را بپای کسی هزینه کند که هنوز به قدرت نرسیده می گوید:« استقلال ازادی جمهوری ایرانی» و از الان زیر اب اسلام را زده؟
  • اما از کی تا حالا حکومتی جبار و فاشیستی که ادم می کشد اینقدر مبادی اداب شده که ۴۰ نفر را می کشد و مخفیانه می برد بهشت زهرا غسل میت می دهد، نماز هم براش می خواند، بعد هم یکی یکی خاک میکند. خوب مثل خاوران یک قبر درست می کردند همه را می ریختند توش (!!!)
  • ایشان ۴۸ ساعت بعد از حادثه با ویزای آماده در جیب!!! سر از بی بی سی در آوردند و گفتند ما قاتل ندا را گرفتیم کارتش را در اوردیم و بسیجی بود و... بنده سوالم این است اقای آرش و کلیه کسانی که خبر را شنیدید. شما می گویید جنبش سبز یک جنبش نایس ِ ملاطفت طلب است بعد هم توانستید یک بسیجی آدم کش را که یک نفر را در مقابل چشم همه کشته خلع سلاح کنید و کارت شناسائی اش را هم در اورده اید ایشان هم تمام مدت مثل ماست وایساده و شما را نگاه کرده!؟؛ از کی تا حالا جنبش سبز اینقدر دلاور شده که یک قاتل مسلح را خلع سلاح کند بعد هم ولش کند؟ آیا روی پیشانی بنده و امثال بنده نوشته شده ابله؟!!!
  • دروغ دیگر ادعای راهپیمائی میلیونی روز قدس در تهران بود. آقایان یا معنای میلیون را نمی دانند یا تصور می کنند دیگران از فهم میلیون عاجزند.
 • در مورد خشونت گریزی جنبش سبز!
  • بحث این است که آیا واقعاً خشونت گریز هستند؟ جوانی که اتوبوس آتش می زند بعد هم از این صحنه عکس یادگاری می گیرد آیا این خشونت گریز است؟
  • چند نفر در حاشیه در آن پایگاه بسیج کشته شدند. آیا بسیج امد در جامعه و مردم را در خیابان به گلوله بست یا برخی از تظاهرات کنندگان بودند که به پایگاه بسیج حمله کردند؟ فیلمی که در روی اینترنت از این واقعه قرار دادید بوضوح نشان میده که بسیجیها بالای پایگاه سنگر گرفته دارند تیر می زنند پس جنبش به یک مقر نظامی حمله کرده و حمله به مقر نظامی در تمام دنیا حکم تیر دارد، در قیام سیاه پوستها در لس انجس ۶۸ نفر بخاطر حمله به مقر پلیس توسط پلیس درآن واحد کشته شدند هیچ احدی هم نتوانست معترض آن باشد یکی از عوامل خشونت آمیز همین حمله به پایگاه بسیج بود. ... پس معلومه سبزها حمله کردن به پایگاه بعد هم می گویند ما خشونت گریزیم (!!)
 • یکی از مشکلاتی که من با جنبش (سبز) دارم این است که بدون کمترین تواضع هر جا حرف می زند می گوید مردم! ... چرا نمی خواهید بپذیرید اگر از اقای احمدی نژاد متنفر باشیم بالاخره ایشان هم پایگاه توده ای در بین مردم دارد.
 • با این افتضاحی که اقایان اصلاح طلب زدند متاسفانه اصلاح طلبها در هیچ انتخاباتی امکان بازی نخواهند داشت.
خدانگهدار